Referencie

Oľga S.

Vo všednom živote sú dôležité udalosti, ktoré náš život obohacujú a robia ho krajším.

Takou bol aj koncert " Umenie ako živý dôkaz krásy ." Spojenie krásnej hudby s komornou atmosférou kostola, kde sa koncert konal, vytvorilo dokonalý umelecký zážitok.

V dnešnej modernej dobe žijeme prirýchlo, a práve v čase predvianočného zhonu a stresu pôsobila hudba v podaní mladých umelcov ako balzam na dušu. Mali sme možnosť počuť hudobné vyjadrenie nielen autorov, ktorí skladby skomponovali, ale aj tých, ktorí nám ju podali. Ich talent a lásku k hudbe bolo cítiť v každej skladbe.

Ďakujem!

Eva Z.

Človek je tvor schopný vytvárať krásne hodnoty, ktoré docenia diváci, poslucháči, jednoducho ľudia, ktorí pre krásne hodnoty majú zmysel. Sluch a zrak nám Boh daroval pri narodení, aby sme ho stvárňovali hodnotami, akými hudba naozaj je. Mladým ľuďom na Vianočnom koncerte sa to podarilo a tak tento Vianočný koncert priniesol dar divákom, ktorí ho počuli a radosť tým, ktorí ho prezentovali. Vďaka.....

Marián D.

Na koncerty nechodím, ale s manželkou sme iśli na sv. omšu do konkatedrály v Poprade. Samozrejme, že sme ostali na koncert a oplatilo sa. Veľmi sa mi páćil, mladým umelcom držím palce, aby sa im darilo a prajem všetko dobre.

M K.

Blahoželám k Vašim umeleckým výkonom. Koncert v kostole v Spišskej Sobote bol pre mňa pekným zážitkom a pohladením na duši.

Anna V.

Počas letného pobytu v Bojniach som sa zúčastnila Vášho koncertu. Veľmi sa mi páčil a spríjemnil mi prázdninový večer. Teším sa na Vaše ďalšie koncerty a dúfam že sa opäť stretneme.

MUDr. Roman A.

"......koncert sa mi veľmi páčil - prišiel som až z Košíc a oplatilo sa.... "

Adriana D.

Bola som už na Vašich viacerých koncertoch a neľutovala som.Tým, že bolo obdobie adventu o to viac vo mne rezonovali zážitky z Vašich koncertoch. V Banskej Štiavnici to bolo, ako v rozprávke. Nostalgiu rozprávky umocňovala Vaša hudba, atmosféra v Banskej Štiavnici - neopísateľný pokoj, veľmi príjemní ľudia a v nekonečnom rade kostol, kde ste koncertovali. Veľmi oceňujem slovenské koledy, ktoré spievala Klaudia, Janka hrala na klavíry a Jozef na gitare. Toto spojenie bolo originálne a nezvyčajné. Dávam 1 + .Hlavne, že to nebolo prezentované v anglickom jazyku, ako je na Slovensku zvykom.A keď si ešte predstavím, že v spomínanom kostole niekedy sedel Sládkovič a Marína, nemám čo k tomu dodať. Naše Slovensko je malé, ale krásne. Preto si vážme, čo máme a aj týmto spôsobom podporme mladých umelcov - účasťou na ich koncertoch v malebných mestách nášho Slovenska.Do ďalšieho obdobia prajem celému ensamblu všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravia a veľa úspešných koncertoch doma aj v zahraničí. STE SUPER !

Oľga K.

Takže ak môžem k Vianočnému koncertu v Poprade - Katatedrála Poprad ako aj spoločný koncert v Ev. kostole Poprad-Veľká: Vystúpenia k vianočnej atmosfére s výborným repertoárom vybraných piesní k danému obdobiu, hudobný doprovod v podaní dvoch členov, podal úžasný výkon ako úžasná hudobná malá skupinka-kapela. Dokonalosť zvuku-súzvuku a hudobného prejavu bolo počuť a vidieť v každom prevedenom detaile. Mali sme chuť, ba niektorí z účastníkov sa aj pridali k spevu niektorých nestarnúcich a vždy aktuálnych a krásnych vianočných skladieb ktoré každoročne neopakovateľne zaznievajú pri takýchto príležitostiach. Prajeme mladým členom hudobnej skupiny veľa úspechov v ich ďalšej umeleckej práci a štúdiu a mnoho ďalších úspešných koncertov, na ktoré sa budú pripravovať - lebo "oni na to majú"!!!! Nech raz z nich budú aj "hudobné legendy" - človek nikdy nevie....

Kristína V.

"Chcela by som sa Vám touto cesto poďakovať za krásny umelecký zážitok, a za hudobný darček , ktorý ste mi darovali na Vašom Vianočnom koncerte v Poprade. Ako celok som Vás počula prvý krát, a to netradičné zoskupenie gitary, klavíru a spevu, je naozaj krásne netypické. Ako veľmi pozitívne hodnotím, že ste zahrali aj slovenské koledy, ktoré boli netradične upravené, a to ich spravilo veľmi zaujímavými. Prepracované dynamické rozdieli, rôznorodosť farebnosti v nástrojoch a kvalitná interpretácia spojená s technikou, pridala na celkovom dojme koncertu. Veľmi pekne ďakujem a teším sa na Vaše ďalšie koncerty, Prajem veľa úspechu. "

Silvia H.

In December, I went to a Christmas concert played by Ensemble Musica Pervoi in the Protestant Church in Banská Štiavnica. It was very cold in the building and the musicians had hard time keeping their instruments in tune.Despite the conditions, it was pure joy listening to the ensemble playing. Not only that, Klaudia Vašinová's voice sounded truly angelic in the church's environment and the entire concert added to the festivity of the pre-Christmas time. I would recommend this ensemble for any event where people wish to enjoy the best of classical music.